Aktualności

APLIKACJA BLISKO ROZSZERZONA O MODUŁ – GOSPODARKA ODPADAMI

Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci.

Od września 2021 roku Urząd Gminy w Ulanie-Majoracie uruchomił system SEGREGO, który umożliwi mieszkańcom w wygodny sposób wyszukać swój harmonogram odbioru odpadów, a nawet zamówić przypomnienia o nadchodzących terminach wywozu śmieci czy płatnościach.

WYGODNIE NA DWA SPOSOBY

System jest bezpłatny, mieszkańcy mają do niego dostęp  na stronie www.ulanmajorat.pl  i w aplikacji mobilnej „BLISKO” dostępnej na Android i iOS. Obie opcje udostępniają takie same informacje, podstawowa różnica jest w systemie powiadomień: na stronie internetowej możemy zamówić powiadomienia na skrzynkę e-mail, natomiast dzięki aplikacji będziemy otrzymywać przypomnienia na telefon i dodatkowo wszystkie informację będą zawsze pod ręką.

Korzystanie z SEGREGO w wersji mobilnej ma jeszcze jedną zaletę. Aplikacja BLISKO poza Gospodarką Odpadami w Gminie Ulan-Majorat udostępnia subskrypcję wiadomości od innych  lokalnych nadawców np. „Policja”.

PRZYDATNE FUNKCJONALNOŚCI

SEGREGO daje mieszkańcom wiele korzyści:

  • Udostępni aktualny harmonogram z podziałem na wszystkie kategorie opadów. Dla osób tradycyjnych harmonogram można wydrukować.
  • Pozwali zamówić powiadomienia wg wskazanego tematu np. przypomnienie o wywozie wybranej kategorii odpadów, przypomnienia o płatnościach i inne aktualności związane z gospodarką komunalną.
  • Powiadomienia i harmonogram będą odnosić się do konkretnego adresu, który wskaże użytkownik.
  • Mieszkańcy będą mogli ocenić prace firmy wywożącej. Informacje zostaną przekierowane do właściwej jednostki.

WARTO WIEDZIEĆ

W dbałości o nasze środowisko pojawiają się coraz to nowe przepisy, które wymagają właściwej segregacji. Od 1 stycznia 2020 r. za źle posortowane śmieci grozi wielokrotne podniesienie opłat. Dlatego warto mieć pod ręką system SEGREGO – w razie wątpliwości ułatwi nam w prawidłową segregację. Pomoże nam w tym wyszukiwarka „gdzie wyrzucić” oraz kompendium wiedzy „warto wiedzieć”, w którym znajdziemy naprawdę wiele ciekawych informacji.

Pierwsze kroki w aplikacji BLISKO

Instrukcja SEGREGO w BLISKO

Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji BLISKO!

Skocz do treści